Kariérové poradenstvo
pre študentov

Ak ste študentom a neviete kam na vysokú školu, prípadne ste práve školu dokončili, no netušíte, akú prácu si hľadať, aby ste v nej boli spokojní a šťastní, dokážeme nájsť riešenie. Spoločne nájdeme vhodný smer štúdia a následne prácu, kde budete využívať naplno váš talent a potenciál.
Štúdium
Chcete naďalej pokračovať v štúdiu, ale vôbec neviete akú vysokú školu si vybrať?
Správny výber
Študujete na škole, ktorá vás nebaví a chcete si druhýkrát vybrať správne?
Život po škole
Skončili ste školu a neviete, akú prácu si hľadať, aby ste boli spokojní?
Talent
Túžite po práci, kde budete naplno využívať váš talent, ktorý vás aj uživí?
Štúdium
Chcete naďalej pokračovať v štúdiu, ale vôbec neviete akú vysokú školu si vybrať?
Správny výber
Študujete na škole, ktorá vás nebaví a chcete si druhýkrát vybrať správne?
Život po škole
Skončili ste školu a neviete, akú prácu si hľadať, aby ste boli spokojní?
Talent
Túžite po práci, kde budete naplno využívať váš talent, ktorý vás aj uživí?

Správny výber povolania
pre študentov

Výber správneho povolania či smerovania môže byť v živote každého študenta kľúčový. Získané znalosti či prax predsa využívame po celý život. Ak ste študenti a neviete, na akú vysokú školu sa prihlásiť alebo neviete kam po vysokej škole, rada vám pomôžem nájsť váš správny smer.
https://zuzanazahradnikova.sk/wp-content/uploads/2020/08/lr-0804u.jpg

Referencie

Mne to určite otvorilo myseľ, keďže som dostala aj názor na seba od ostatných, ale vlastne som zistila aj určité veci o sebe, ujasnila si určité moje schopnosti, nad ktorými teraz môžem rozmýšľať, že čo ďalej, ale určite aj táto názorná stránka toho, ako sa to dá a ako ľudom ďalej pomáhať ma zaujala, pretože ja sama mám s tým momentálne problém, takže možno aj to bude moja cesta, ktorou by som chcela ísť.

Monika, študentka 5. ročníka VŠ, odbor andragogika

Po poradenstve so Zuzanou som začal vnímať niektoré svoje silné stránky a zároveň som sa zbavil niektorých cieľov, ktoré nie sú pre mňa vhodné. V zamestnaní som šťastný, keď v ňom dokážem naplno využívať a zároveň rozvíjať svoje vlohy, ak mám voľnosť, ale zároveň aj mentora. Vďaka profesionálne zostavenému životopisu a môjmu smerovaniu, ktoré som počas našich sedení našiel, sa mi podarilo nájsť stabilnú prácu v medzinárodnej spoločnosti a zároveň sa snažím nachádzať aj ďalšie uplatnenie.

Mário, študent VŠ

Ja som veľmi spokojná, tiež si myslím, že ako také praktické niečo sme absolútne nezažili na škole, vôbec, toto je úplne niečo nové pre nás, a bolo to super. A rada by som stihla všetky ale tak nie je to možné, takže škoda.

A čo sa týka cvičení, tak najviac sa mi páčili tie pohľadnice, ale z toho opačného pohľadu, že oni vybrali mne, pretože mňa to strašne potešilo, to čo mi vybrali a bolo to milé. Som ti strašne vďačná za tento deň, a osobne ti hovorím, že ďakujem.

Lucia, študentka 5. ročníka VŠ, odbor andragogika

Mne sa páčila metóda 9 životov, to bolo super, super, super. Páčilo sa mi prepojenie, videl som jej praktickú stránku, ako sa veci naozaj robia, že to nie je len o teoretických informáciách. Určite si odnášam z tohto stretnutia aj nové poznatky o sebe, kadiaľ sa ďalej uberať, takže veľmi dobre.

Lukáš, študent VŠ

Mne sa najviac páčilo, to že sme dostali spätnú väzbu od ostatných a je to fakt také zaujímavé, vidieť, že ako nás vnímajú iní ľudia, alebo tak a bolo to aj také milé, aj sme sa nasmiali, takže aj taká tá uvoľnená atmosféra. Bol to oddych, super sme sa pritom zasmiali a veľa sme sa toho naučili.

Ľuba, študentka 5. ročníka VŠ, odbor andragogika

3 bonusy

Test osobnosti, test tímových rolí či test životných hodnôt sú potrebné na dôkladnú analýzu vašej osobnosti. Ku konzultácii zameranej na kariérové poradenstvo pre študentov ich získate ako bonus zadarmo.

Test osobnosti

Vďaka testu zistíte, či ste introvert alebo extrovert, či uprednostňujete logické a racionálne zmýšľanie a rozhodujete sa na základe faktov alebo ste empatický/á a je vám bližšia intuícia.

Okrem iného sa dozviete, či patríte k ľuďom, ktorí efektívnejšie pracujú, keď:

  • majú presné termíny na splnenie úloh, ktoré im do práce vnášajú poriadok a prehľad,
  • môžu pracovať spontánne, pretože striktné dodržanie úloh ich stresuje a limituje ich tvorivosť.

To všetko pomáha pri výbere vášho ideálneho povolania. Ak ste logicky zmýšľajúci človek a milujete čísla, nebudete vyhľadávať prácu, v ktorej sa vyžaduje kreativita. Skôr vám bude vyhovovať práca analytika dát než povolanie bytového dizajnéra.

Test kariérových typov

Teória Johna Hollanda, amerického psychológa, je známa po celom svete. Jeho kódy získané na základe Self-Directed Search využíva viac ako 32 krajín pri výbere vhodného zamestnania dospelých alebo školy v prípade študentov.

Tvrdil, že každá osobnosť sa dá viac – menej opísať ako určitý typ a pracovné prostredie sa dá definovať formou modelu, preto medzi nimi môžeme nájsť súlad.

Teória RIASEC sa venuje objavovaniu toho, v akej kariérovej oblasti študent pociťuje „ťah“, ku ktorým činnostiam inklinuje, a v akej oblasti by sa pravdepodobne najlepšie uplatnil.

Podľa Hollandovej RIASEC teórie sa k šiestim typom osobnosti pričleňujú povolania zo šiestich základných
typov pracovného prostredia:

  • Realistický typ – realistické, manuálne, robotnícke, remeselnícke prostredie.
  • Investigatívny (bádateľský) typ – bádateľské, výskumné, vedecké, intelektuálne, technické prostredie.
  • Umelecký typ – umelecké, hudobné, literárne prostredie.
  • Sociálny typ – sociálne prostredie.
  • Podnikateľský typ – podnikateľské, manažérske, obchodnícke prostredie.
  • Konvenčný (úradnícky) typ – konvenčné, úradnícke, administratívne prostredie.

Test životných hodnôt

Vďaka testu si uvedomíte, aké životné hodnoty sú pre vás dôležité. Či už je to čestnosť, dobrodružstvo, lojalita, partnerstvo, prestíž, moc, vplyv, alebo dravosť.

Ak potrebujete neustále zažívať dobrodružstvo, nemali by ste si vyberať stereotypné a administratívne zamerané povolanie. Pozícia účtovníka bude pre vás hotovou katastrofou, z ktorej srší totálna nuda.

Skôr budete vyhľadávať prácu, pre ktorú je typické riziko, zážitok, dobrodružstvo, alebo neustále zmeny. Doslova chňapnete po pozícii vysokohorského sprievodcu a účtovníctvo prenecháte iným.

Kariérové poradenstvo
pre študentov

V prípade záujmu o danú službu, vyplňte prosím prihlasovací formulár, prostredníctvom ktorého sa prihlásite.